Najwięcej winnic znajduje się na południu naszego kraju. W zasadzie w województwie małopolskim.
Z kolei święta i wszelkiego rodzaju uroczystości celebrujące wino kojarzą się z miastem Zielonej Góry i województwem lubuskim. Osoby same produkujące wino w Polsce korzystają przede wszystkim z różnego rodzaju owoców sezonowych. Do tego idealnie sprawdza się cukier. Najpopularniejszym owocem, który przeznaczony jest do produkcji wina jest bez wątpienia winogrono bez względu na kolor. Chociaż w sumie ciemniejszego winogrono jest bardziej słodsze i idealnie sprawdza się właśnie do produkcji win słodkich.
Czy wino w butelce traci swój smak?
Wino nie powinno zbyt długo leżakować. Ponieważ zbyt długie leżakowanie doprowadza do wytrącania się jego kwasów. W zasadzie można powiedzieć, że traci także na procentach i staje się wówczas zbyt łagodne w smaku. To także jest swego rodzaju chemia i zachodzą pewne reakcje chemiczne w środku, wtedy smak wina jest też bardziej złożony.
Czy jest więc zasad, że im wino starsze, tym lepsze?
Wino ma to do siebie, że dość szybko się psuje. Wino powinno zostać wypite w ciągu dwóch lat, jeżeli zostało zabutelkowane. Należy pamiętać o tym, że jeżeli kupujemy wino w markecie nie powinniśmy czekać z jego otwarciem w nieskończoność. Może nas wtedy spotkać bardzo niemiła niespodzianka oraz fermentacja wina.
Czy Polacy często piją wino?
To zależy kto. Wino jest bardzo popularnym trunkiem wśród płci pięknej. Mężczyźni zdecydowanie częściej sięgają po piwko lub po bardziej procentowe alkohole.
Powiązane tematy
Alkoholem usuniesz większość plam. Jak to działa?
Zmiana pakietu medycznego dla pracowników – czy to się opłaca?
Chleb niskobiałkowy – charakterystyka produktu