Jeszcze kilka lat temu pakiety medyczne dla firm nie były bardzo popularne, dlatego też ich oferta była mocno ograniczona. Dziś natomiast możemy wybierać wśród licznych propozycji prywatnych przychodni medycznych oraz ubezpieczalni. Dlatego też wielu pracodawców decyduje się zmienić obecny pakiet na inny. Kiedy rzeczywiście jest to opłacalne?
Oferta korzystniejsza nie tylko cenowo
Pakiety medyczne są dziś na tyle popularne, że większość towarzystw ubezpieczeniowych przygotowała bardzo bogatą ich ofertę. Możemy zdecydować się na ubezpieczenie podstawowe, które jest stosunkowo tanie, lecz zawiera w sobie jedynie podstawowe badania czy wizyty u niektórych lekarzy specjalistów. Z drugiej strony, mamy też możliwość wykupienia pakietów bardzo rozbudowanych, które przewidują na przykład opiekę pielęgniarki w domu ubezpieczonego, jeśli zajdzie taka potrzeba. Oczywiście, poszczególne pakiety różnią się także ceną – im więcej usług, tym cena wyższa. Niemniej jednak nie powinniśmy kierować się wyłącznie kosztami – dziś pracownicy są skłonni dopłacić, aby móc korzystać z szerszego pakietu usług. Dobrze więc sprawdzić, co znajduje się w poszczególnych ofertach i ocenić, które usługi rzeczywiście mogłyby być wartościowe i pomocne. Dobrym narzędziem dla pracodawców jest porównywarka pakietów medycznych dla firm.
Kiedy zmienić pakiet medyczny dla pracowników?
Zmiana ubezpieczyciela najczęściej ma miejsce w kilku przypadkach. Decydujemy się na nią, gdy wygaśnie umowa z obecnym ubezpieczycielem, a ten nie zaproponuje nam korzystniejszych warunków. Z drugiej strony, sami pracownicy często zgłaszają, że chcieliby korzystać z innego pakietu, za który są skłonni nawet dopłacić. Dobrym przykładem jest chęć ubezpieczenia poszczególnych członków rodziny, czego nie umożliwiają wszystkie firmy ubezpieczeniowe. Warto pomyśleć nad zmianą pakietu, jeśli inna oferta wydaje się być atrakcyjniejsza z punktu widzenia ubezpieczonych. Mowa tutaj nie tylko o cenie, lecz na przykład o dostępności punktów, w których można korzystać z usług medycznych. Ponadto, warto zdecydować się na współpracę z ubezpieczycielem, który zapewnia łatwy dostęp do lekarzy i badań – na przykład poprzez wygodne logowanie się na swoje konto z dowolnego urządzenia. Tego typu udogodnienie oferuje między innymi Saltus Zdrowie. Oczywiście, zmiana ubezpieczyciela wiąże się z wieloma formalnościami, jakich trzeba dopełnić, dlatego zwykle trwa co najmniej kilka tygodni. Pamiętajmy też o obowiązujących nas terminach, w tym o terminie wypowiedzenia wcześniej zawartej umowy.
Powiązane tematy
Alkoholem usuniesz większość plam. Jak to działa?
Chleb niskobiałkowy – charakterystyka produktu
Ocet winny – jak powstaje i jakie ma walory?